Taşıma ve Depolama ekipmanları

Arıtma tesislerinde genellikle ızgara atıkları ve çamur keki  gibi malzemeleri bir yerden başka bir yere transfer etmek için kullanılan ekipmanlardandır. Taşıma yüksekliği, açısı ve mesafesine bağlı olarak uygun konveyör seçimi yapılır.Başlıca konveyör çeşitlerimiz :

  1.     Bant Konveyörler
  2.     Burgulu Konveyörler
  3.     Bant Konveyörler

Bant konveyörler; atıklara yükseklik kazandırmadan zeminle paralel olarak  bir yerden  başka bir yere transferlerini gerçekleştiren ekipmanlardır. Genel olarak şasi, bant, tamburlar ve tahrik grubundan oluşmaktadır. Taşıma işlemi iki ana tambur arasındaki sonsuz kauçuk bant ile yapılmaktadır.

Burgulu Konveyörler; düz burgu konveyörler, atıklara yükseklik kazandırmadan zeminle paralel olarak  bir yerden  başka bir yere transferlerini gerçekleştiren ekipmanlardır.

Genel olarak şasi, burgu, aşınma plakası ve tahrik grubundan oluşmaktadır. Taşıma işlemi burgulu konveyörün içindeki burgu tarafından yapılmaktadır.

Belt genişliği, burgu çapı ve palet boyu taşıma kapasitesine göre hesaplanarak, ihtiyacınıza en uygun ve ekonomik çözüm alternatifi sunulur.